top of page
WhatsApp Image 2021-10-15 at 00.28_edited.jpg

YILDIZ TOKMAK

DIGIMEDICALS KURGU OPERATÖRÜ | TASARIMCI

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

HAKKINDA

Yıldız Tokmak, Beykent Üniversitesi’nde tam burslu olarak Sinema ve Televizyon (İngilizce) ile Psikoloji bölümlerinde eğitimlerini tamamlayarak 2013 yılında mezun oldu.  Yine aynı üniversitede İletişim Sanatları ve Tasarım üzerine yüksek lisans yaptı. Tokmak, eğitim hayatı devam ederken bir yandan da iletişim ve medya sektörünü mutfağından öğrendi. Televizyon kanalları, kurumlar ve prodüksiyon şirketleri için 2013-2022 yılları arasında birçok belgesel film, kısa ve uzun metrajlı film, tanıtım filmleri ve televizyon programlarında kurgu ve yönetmen yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Farklı kurumsal firmalarda çalışan Tokmak; kurgu operatörü, sosyal medya direktörü, video pazarlama sanatçısı, kurgu eğitmeni gibi alanlarda hizmet verdi. 

Tokmak, deneyimlerine yurtdışını da eklemek istedi. Bu sebeple 2021 yılında Fransa’da bulunan  Grande Ecole'lardan, Ulusal Sistem Mühendisliği ve İnovasyon Okulu (ENSGSI)’nda  İnovasyon ve Tasarım alanında ikinci yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca 2021-2022 yıllarında, Interaction Design Foundation’da Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (UX Design), Geştalt Psikoloji ve Web Tasarım alanlarında eğitimler aldı. 

Fransa’da çalıştığı firmalar aracılığıyla mesleki kariyerini uluslararası boyuta taşıdı. Mesleğinde hem akademik yetkinlik kazanan hem de iş tecrübesiyle uluslararası düzeyde sektör koşullarını tanıyan Tokmak; montaj, kurgu, hareketli grafik tasarımı, tasarım odaklı düşünme, kullanıcı deneyimi tasarımı, web tasarımı, arama motoru optimizasyonu gibi dijital pazarlama alanlarında uzmanlaştı. Video düzenleme, kurgu, montaj alanlarında birçok yazılıma da hakimdir. Digimedicals bünyesinde kurgu operatörü ve tasarımcı olarak çalışan Tokmak, yaşamını sürdürdüğü Fransa’da  birçok kuruma özgün tasarımları ve proje odaklı bakış açısıyla katkı sunmayı sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İLETİŞİM

Bizimle iletişime geçmek bir tık kadar kolay...

bottom of page