top of page

NURAY KAYA

DIGIMEDICALS METİN YAZARI | MEDYA UZMANI

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

HAKKINDA

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans; aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde “İletişim Bilimleri” alanında yüksek lisansını tamamladı. Öğrencilik yıllarında muhabir olarak başladığı mesleğinde sorumlu yazı işleri müdürlüğü, televizyon programı sunuculuğu, köşe yazarlığı, basın danışmanlığı gibi birçok alanda görev yaptı. Gazete, dergi ve internet sitelerinde güncel konulara dair köşe yazıları kaleme aldı. Röportaj ve yazı dizileri hazırladı.


Kaya, mesleki alanda katıldığı yarışmalardan ödülle döndü. Selçuk Üniversitesi, Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Konya Fotoğraf Amatörleri Derneği’nin 2001 yılında düzenlediği yarışmada “En İyi Haber Fotoğrafı” dalında ikinci seçildi. ABD-Irak Savaşı’nı Iraklı bir çocuğun dünyasından anlattığı köşe yazısı ise Milliyet Gazetesi tarafından 2002 yılında düzenlenen Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Ödülü Yarışması’nda övgüye değer bulundu.


İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik ve Teşvik Yarışmaları’nda da ödüller alan Kaya, haber dalında 2006 yılı Jüri Özel Ödülü’nün; 2009 yılında ise İrfan Türksever Haber Dalı Birincilik Ödülü’nün sahibi oldu. “Bavul”isimli romanıyla edebiyat dünyasına da adım atan Kaya, “Aşk Öyküleri”, “Bir Tweet’lik Öyküler” ve “Korkunun Tırnakları” isimli seçki kitaplarının yazarları arasında yer aldı. 


Anne Çocuk Eğitim Vakfı bünyesinde yetişkinlere yönelik  İşlevsel Okuma Yazma Eğitmeni ve Türkiye Aile Planlama Vakfı bünyesinde Kadın Sağlığı Eğitmeni görevlerini gönüllülük temelinde yürüttü. Kadınlara okuma yazma ve kadın sağlığı eğitimleri verdi. Çocuk alanındaki çalışmalarda kendini geliştirmek ve gönüllü katkı koymak için Atatürk Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi Bölümü ve Yüksek Onur Belgesi alarak Adalet Bölümü’nü tamamladı. Kaya, Yaratıcı Drama Eğitmenliği’ni ise İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde aldı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, sarı basın kartı sahibidir. Metin Yazarı ve Medya Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. 

İLETİŞİM

Bizimle iletişime geçmek bir tık kadar kolay...

bottom of page